توماس هالت

رابرت لوچ
رابرت لوچ
آذر 25, 1397

دکتر توماس هالت استاد بازاریابی و تجارت بین‌الملل و از جمله دانشجویان و کارکنان در دانشکده کسب‌وکار هاروارد است. هالت مدرک دکترای خود را در رشتهٔ بازاریابی از هاروارد  دریافت کرده است. از ژانویهٔ سال ۲۰۰۱ به عنوان هیئت‌علمی در دانشگاه ایالتی میشیگان بوده است. IBC به عنوان یکی از ۱۵ مرکز تعیین‌ شده توسط وزارت آموزش ایالات‌متحده است و به عنوان مرکز عالی در تجارت و تجارت بین‌الملل شناخته‌ شده است، دکتر هالت در این مرکز تحقیقات خود را بر روی مدل کسب‌وکار بین‌المللی، استراتژی بازاریابی، مدیریت زنجیرهٔ تأمین و مدیریت استراتژیک متمرکز کرده است. او تخصص خود را در برنامهٔ رادیویی GlobalEDGE Business Beat در شبکهٔ کسب‌وکار میشیگان به کار می‌گیرد، جایی که او با رهبران کسب‌وکار و شخصیت‌های دانشگاهی مصاحبه می‌کند.

دکتر هالت از سال ۲۰۰۴ مدیر اجرایی، عضو هیئت‌مدیره و رئیس آکادمی بین‌المللی تجارت (AIB) است. همچنین عضو هیئت‌مدیره مرکز تجارت بین‌الملل میشیگان، باشگاه اقتصادی لانسینگ و بخش میشیگان اتاق بازرگانی آلمان-امریکاست و نیز یکی از اعضای اتاق بازرگانی سوئدی-امریکایی است.

در دو بازهٔ زمانی ۲۰۱۱-۲۰۱۲ و ۲۰۱۵-۲۰۱۶ دکتر هالت رئیس ائتلاف مدارس CIBER بود. که تحت حمایت وزارت آموزش ایالات‌ متحده قرار داشت و بودجه آن از این راه تأمین می‌شد. در سال ۲۰۱۴ شهردار lansing توماس هالت را به عنوان کمیسر کمیسیون حقوق شهرهای خواهر آن منطقه منصوب کرد.

مرکز تجارت بین‌المللی MSU یک مرکز وابسته به سازمان استراتژیک خدمات ایالات‌ متحده و تجارت خارجی وزارت بازرگانی ایالات‌ متحده (USDoC) است. از سال ۲۰۱۲ دکتر هالت در شورای صادرات وابسته به USDoC خدمت می‌کند و در مرکز تجارت بین‌الملل MSU مدیریت وب‌سایت کنفرانس‌های شرق و غرب را در میشیگان را بر عهده دارد.

بخوانید  آدام گرانت

هالت یکی از محققان برجسته جهانی در بازاریابی، تجارت بین‌الملل و مدیریت زنجیره تأمین است. نام او جزو ۷۵ محقق برتر در زمینهٔ اقتصاد و تجارت است و همچنین سومین محقق برتر در زمینهٔ تحقیقات بازاریابی شناخته می‌شود. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ که توسط Aguinis و همکاران در آکادمی مدیریت چشم‌انداز انجام شد، هالت در میان تأثیرگذارترین محققانی که از سال ۱۹۹۱ در رشته‌های خود مدرک گرفته‌اند قرار گرفت. بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه مینه‌سوتا در رابطه با استراتژی‌های بازاریابی صورت گرفت، نام توماس هالت نیز جز استراتژیست‌های برتر دیده می‌شد. به طور کلی تحقیقات او حدود ۴۷ هزار بار در Google Scholar ذکر شده است و در حال حاضر پژوهشگر برجستهٔ کالج کسب‌وکار Eli Broad در دانشگاه ایالتی میشیگان است.

در سال ۲۰۱۶ آکادمی علوم بازاریابی، پروفسور هالت را به عنوان استاد برتر بازاریابی در جهان، برای دستاوردهای حرفه‌ای تحصیلی‌اش انتخاب کرد. دکتر توماس هالت، سردبیر مجلهٔ آکادمی علوم بازاریابی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ و مجلهٔ بازرگانی Top-۵۰ Financial Times بوده است. همچنین به عنوان مشاور ویرایشگر برای مجلهٔ مطالعات بین‌المللی تجارت (JIBS) و مشاور سرپرست مجلهٔ مدیریت زنجیرهٔ تأمین نیز خدمت کرده است. پیش از این نیز مدتی را به عنوان سردبیر مجلات مختلف از جمله مجله JIBS، مجلهٔ بازاریابی، مجلهٔ مدیریت عملیات، علوم تصمیم‌گیری و مجلهٔ بین‌المللی پژوهش در بازاریابی سپری کرده است.

دکتر توماس هالت و همسرش لری هالت، عضو انجمن John A. Hannah برای کمک مالی شخصی به دانشگاه ایالتی میشیگان هستند. دکتر هالت که دارای تابعیت سوئد امریکا است از سال ۲۰۱۳ استاد ناظر در گروه کسب‌وکار بین‌المللی دانشگاه بومی اوپسالا در سوئد.

بخوانید  امر دوولِی

از سال ۲۰۱۰ در بخش بازرگانی بین‌الملل دانشگاه لیدز انگلستان است. هر دوی این دانشگاه‌ها از سوی ایالت میشیگان در بین ۱۰ مرکز تحقیقات تجاری بین‌الملل رتبه‌بندی شده‌اند.

دکتر توماس هالت در طول دوران حرفه‌ای‌اش فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی بسیاری را انجام داده است و کتاب‌های تأثیرگذار و مهمی را به چاپ رسانده است که از جملهٔ آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

International Business 12e (۲۰۱۹) by Charles Hill & Tomas Hult
Global Business Today 10e (۲۰۱۸) by Charles Hill & Tomas Hult
Second Shift and GM (۲۰۱۶) [Animation] [“Talks at Google”] [Trailer]
Global Supply Chain Management (۲۰۱۴) [Certificate]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.