امر دوولِی

آدام گرانت
آدام گرانت
آذر 25, 1397
ایروینگ فیشر
ایروینگ فیشر
آذر 25, 1397

امر دوولی در دانشکده اداری فاستر در دانشگاه واشنگتن به عنوان اعضای هیئت‌ علمی در استراتژی فناوری، سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری جهانی در حال فعالیت است. او با مرکز کارآفرینی بوئرک که شامل دانشجویانی در زمینه‌های ایجاد شرکت، تجاری‌سازی سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری است همکاری می‌کند. او همچنین موفق به دریافت جایزهٔ تدریس ویژه دانشگاه شده است.

امر دوولی در گذشته سابقهٔ فعالیت به عنوان طراح کامپیوتر را داشته است. بر اساس تجربیات گذشته‌اش معتقد است که آموزش و دانش ابتدایی از ریاضیات و کامپیوتر برای هر فرد یک نیاز ضروری به حساب می‌آید. امر ریاست بنیاد پژوهشی واشنگتن ARCS(پاداش‌های موفقیت برای دانش آموزان کالج) را بر عهده‌ دارد و یک عضو هیئت‌مدیره شرکت‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری و Julep است. او همچنین علاوه بر فعالیت آموزشی خود در دانشگاه واشنگتن، مدیر اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری بذر فرشتگان است. یک صندوق ۴٫۴ میلیون دلاری به حساب می‌آید و در ۱۶ سرمایه‌گذاری محلی سرمایه‌گذاری کرده است.

دکتر امر مسیر استاندارد دانشگاهی را طی نمی‌کند، عمق تجربه او در مهندسی کامپیوتر و توسعه نرم‌افزار و همچنین اشتیاق او به تدریس است. که سبب شد تا امروز به عنوان یک مربی برای دانش‌آموزانش شناخته شود.

علاقه‌مندی‌های او

در زمان نوجوانی امر دوولی علاقه بسیاری به معلمی دبیرستان داشت اما پدرش او را تشویق کرد تا مهندسی را دنبال کند. با توصیهٔ پدرش امر در دانشگاه لیمریک ایرلند در رشتهٔ مهندسی کامپیوتر مشغول به تحصیل شد. مدرک کارشناسی خود را در مهندسی کامپیوتر و الکتریک و همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشتهٔ مهندسی کامپیوتر دریافت کرد. پس از فارغ‌التحصیلی، او اولین فعالیت تخصصی خود را به عنوان مهندس ارشد در شرکت تجهیزات دیجیتال در ایرلند آغاز کرد و پس از مدتی به بوستون منتقل شد. با گذشت زمان او موقعیت خود را در شرکت تجهیزات دیجیتال را رها کرد و مدیر بازاریابی یک شرکت نرم‌افزاری به نام Mosaix شد.

بخوانید  توماس هالت

پس از سپری کردن پنج سال در بوستون دکتر امر دوولی تصمیم گرفت به سیاتل برود و به همسرش بپیوندد. پس از استقرار در خانه جدیدش در کنار حس خوشحالی که داشت، احساس می‌کرد چیزی حرفه‌ای را از دست داده است. همین موضوع سبب شد تا او در برنامه MBA در دانشگاه واشنگتن ثبت‌نام کند و تحصیلات خود را در مدیریت استراتژیک و اقتصاد به پایان برساند. در سال ۱۹۹۲ پس از فارغ‌التحصیلی، برای یک شرکت مشاوره و راه‌اندازی فناوری به عنوان مدیر محصول شروع به کارکرد. دکتر دوولی از مدرسه کسب‌وکار لذت می‌برد، او احساس می‌کند کار بازاریابی آن چالش‌هایی که او به دنبالشان است ارائه نمی‌کند.

با این حال همچنان امر دوولی به تدریس علاقه‌مند بود و در این باره با استاد سابقش گفت‌وگو کرد، دکتر گری هانسن در مدرسهٔ کسب‌وکار، به او پیشنهاد کرد تا دکترای خود را در مدرسه مدیریت کسب‌وکار بگیرد. دکتر دوولی مشاوره‌اش را دنبال کرد و برای دکترا درخواست داد. به عنوان بخشی از برنامه دکترا دکتر دوولی فرصت تدریس یک کلاس را داشت و این موضوع به او نگاهی اجمالی به آموزش و پرورش حرفه‌ای در دانشگاه می‌داد.

چه اتفاقی در سال1995 برای امر دوولی افتاد؟

در سال ۱۹۹۵، او به دانشکده فاستر به عنوان عضو هیئت‌علمی پیوست، جایی که او دوره برنامه‌نویسی را با استفاده از مدل لنزهای تجاری با تمرکز بر سلامت جهانی آموزش داد. همچنین او در مدرسه کسب‌وکار فاستر به دلیل رویکرد متقابل انضباطی خود مشغول به تدریس است. علاقهٔ او به سلامت جهانی موجب پیوستنش به تیم START به عنوان یکی از اعضای هیئت‌ علمی از طریق همکاری برنامه نوآوری جهانی شد. اشتیاق دکتر دوولی به آموزش‌وپرورش در کار خود با بنیاد دانشگاهی آششی، یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی در غنا، غرب آفریقا، نمایش داده می‌شود.

بخوانید  رابرت لوچ

موفقیت دکتر امر دوولی یک‌شبه تحقق نیافت. او در این باره می‌گوید: «من در سال‌های اول کاریم شب و روز کار می‌کردم» هنگامی که برای دکترایش بازگشت احساس می‌کرد که همه چیز آسان‌تر شده است. خود در این باره می‌گوید: «وقتی شما کاری را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید، بین کار و زندگی به طور طبیعی تعادل به وجود می‌آید.

دکتر دوولی “امیدوار است با کشف نوآوری، پشتکار و شور و شوق کارآفرینان بزرگ شمال غربی، دانش آموزان را الهام بخشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.