آدام گرانت

شاکر
شاکر زهرا
آذر 25, 1397
امر دوولی
امر دوولِی
آذر 25, 1397

آدام گرانت متولد ۱۳ اوت سال ۱۹۸۱ در شهر وست بلومفید میشیگان امریکا است. پدر او وکیل و مادرش معلم بودند. او در حومه دیترویت بزرگ شد و در نوجوانی به غواصی و بسکتبال علاقه‌مند بود. آدام موفق به دریافت مدرک B.A. از دانشگاه هاروارد شد و مدرک M.S. و Ph.D خود را در رشته روانشناسی سازمانی از دانشگاه میشیگان دریافت کرد. او پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان با همسرش، آلیسون، ازدواج کرد و اکنون دارای سه فرزند است.

گرانت در سال ۲۰۰۷ به عنوان دستیار پروفسور در رشته اساس رفتار در ساز‌مان به استخدام دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel Hill درآمد. با انتشار چندین مقاله در نشریات دانشگاهی در سال ۲۰۰۹ به عنوان استاد دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مشغول به تدریس شد و به عنوان جوان‌ترین استاد دانشگاهی در سن ۲۸ سالگی شناخته شد. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ از نظر دانشجویان آدام گرانت به عنوان بهترین استاد دانشگاه انتخاب شد. در سال ۲۰۱۳ اولین کتاب گرانت با عنوان «Give and Take: یک رویکرد انقلابی برای موفقیت» به چاپ رسید که در زمینهٔ روانشناسی سازمانی، مذاکره و شبکه در کسب‌وکار بود و نتوانست نظرات مثبت منتقدان را دریافت کند و به موفقیت برسد. این کتاب به بیش از بیست زبان دنیا ترجمه‌ شده است. آدام گرانت به عنوان یکی از اعضای انجمن اقتصادی جهانی و جزءِ ۵۰ متفکر تأثیرگذار و برتر در جهان در سال ۲۰۱۵ انتخاب شد.

با این وجود گرانت در گفت‌وگو با هافینگتن پست بیان کرد که در ایجاد تعادل بین کار و خانواده‌اش موفق نبوده است و همسرش تمام کارهای خانه را تقریباً بدون هیچ کمکی از او انجام می‌دهد.

در ۸ اوت ۲۰۱۷ یک مهندس نرم‌افزار از گوگل با انتشار یک مدرک ۱۰ صفحه‌ای مدعی برتری مردان در نقش رهبری شد. پس از این انتشار، گرانت با انتشار مطلبی که به طور گسترده انتشار یافت و با استناد به تفکرات و توافقات میان دانشمندان علوم اجتماعی عنوان کرد که تفاوت جنسیتی نقش بسیار کمی در توانایی‌های فنی افراد دارد.

بخوانید  ایروینگ فیشر

در سال ۲۰۱۸، گرانت شروع به همکاری با باشگاه ایده‌های بزرگ بعدی (Next Big Idea) با حضور مالکوم گلادول، سوزان کاین و دانیل پینک کرد که بر کتاب‌های مربوط به روانشناسی، کسب و کار، شادی و بهره‌وری تمرکز داشته است.

گرانت

گرانت

پادکست معروف آدام

آدام گرانت میزبان WorkLife، یک پادکست اصلی TED است. سخنرانی TED او در مورد متفکران اصلی و ارائه‌دهندگان و گیرندگان بیش از ۱۲ میلیون بار مشاهده‌ شده است. او همچنین بنیان‌گذار و میزبان مجموعه سخنرانان نویسنده Wharton@ است و مدیرعامل Wharton People Analytics است. فعالیت‌های دیگر او، یادگیری تجربی را طراحی کرده که در حال حاضر در حال توسعه رهبری، نفوذ، مهارت‌های شبکه‌سازی و همکاری است. آدام یک فمینیست پرشور است که در هیئت‌مدیره لاین و هیئت نوآوری دفاع در پنتاگون و به عنوان یک سرمایه‌گذار در راه‌اندازی HR و فرهنگ، فن‌آوری و محصولات مصرفی کار می‌کند.

آدم دو بار در نشریات نمایش امروز و جلد مجله نیویورک تایمز به خاطر مقاله‌اش: آیا پرداختن، راز حرکت به سمت جلو است؟ حضور داشته است. مطالعات او در کتاب‌هایی مانند دیوید و گالیث توسط مالکوم گلاسول، آرام سوسن کاین و درایو توسط دانیل پینک برجسته شده است. او جزءِ نویسندگان متخصص در زمینه کار و روانشناسی نیویورک تایمز است، جایی که مقاله‌اش درباره تربیت اخلاقی یک کودک و چگونگی تربیت یک کودک خلاق، بیش از ۳۰۰۰۰۰ بار، آنلاین به اشتراک گذاشته‌شده است. او در مورد کار و روانشناسی در نیویورک تایمز می‌نویسد، بیش از ۲ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی دارد و بینش‌های جدید را در خبرنامه رایگان ماهانه خود، GRANTED، ارائه می‌دهد.

بخوانید  استیو بلنک

تحقیقات آدام گرانت بر روی سخاوت، انگیزه و کار معنی‌دار، دفاع از ایده‌های جدید، ویژگی‌های شخصیتی مانند درون‌گرایی و برون‌گرا، رهبری، همکاری، فرهنگ و تغییرات سازمانی متمرکز هستند. او جایزه‌های معتبر زیادی را برای موفقیت‌های علمی برجسته، از جمله جایزه پیشرفت‌های علمی Cummings برای کمک‌های اولیه از آکادمی مدیریت، جایزه علمی برجسته برای کمک مالی اولیه از انجمن روانشناسی آمریکا، Career Early Career، جوایز از انجمن علمی ایوان برای بهترین نشریات در این زمینه از جامعه روانشناسی صنعتی و سازمان و بورس تحصیلی از بنیاد ملی علوم. او بیش از ۶۰ مقاله در طیف گسترده‌ای از مجلات مدیریتی و روان‌شناختی منتشر کرده است و تحقیقات پیشگامانه‌اش تکنیک‌های مبتنی بر شواهد را ارائه می‌دهد که عملکرد آن‌ها را افزایش می‌دهد و فرسودگی را در بین مهندسان و متخصصان فروش کاهش می‌دهد، بهره‌وری مرکز تماس را افزایش می‌دهد و انگیزه کمک و ایمنی رفتار در میان پزشکان و پرستاران را افزایش می‌دهد.

بهترین کتاب‌های آدام گرانت

آدام گرانت نویسنده سه‌ تا از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که بیش از یک میلیون نسخه از آن‌ها فروخته‌ شده است و به بیش از سی زبان دنیا ترجمه‌شده‌اند.Give and Take: به یاد بیاورید که چرا کمک به دیگران در موفقیت ما مؤثر است، یکی از بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۳ توسط آمازون شناخته‌شده است.Originals، در مورد اینکه چگونه افراد با ایده‌های جدید مبارزه می‌کنند و رهبران با ایده‌های گروهی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های امریکاست که توسط J.J. آبرامز، ریچارد برانسون و مالکوم گلدول تحسین‌شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.