کارآفرینی به سبک بهروز فروتن

آینده پیشرفته؛ حاصل تغییر از صفر به یک
آینده پیشرفته؛ حاصل تغییر از صفر به یک
خرداد 19, 1398
اینترنت - کسب و کار اینترنتی - کسب و کار - کارآفرینی - ایده - نوآوری - فرصت - مانی شجاعی
کسب‌ و کار اینترنتی ، زمینه خلق ایده و کشف فرصت
خرداد 19, 1398

بهروز فروتن-کارآفرین برتر-کارافرینی-بهروز-مواد غذایی بهروز-مدیریت کارافرینی-مانی شجاعی

بهروز فروتن، متولد ۱۳۲۴ در شهر تهران، کارآفرین نمونه و بنیان‌گذار محصولات غذایی بهروز است. او در سن ۱۰ سالگی پدر خود را که در آن زمان رئیس اداره آگاهی بود، ازدست‌داده است. بهروز فروتن درباره پدر خود می‌گوید: چیزی که از پدرم به یاد دارم و برایم خیلی مهم است این است که می‌گفت انسان باید جوهر کار داشته باشد. در این مقاله خلاصه‌ای از زندگی نامه شخصی و کاری بهروز فروتن، کارآفرین نمونه کشور ارائه شده است.

 

بهروز فروتن-مواد غذایی بهروز-برند بهروز-پشتکار-تلاش-مدیریت-کارآفرینی-مانی شجاعیزندگی‌نامه بهروز فروتن

بهروز فروتن دوران بچگی خود را جزءِ روزهای سخت زندگی خود می‌داند، چراکه پدر از فرزندان خود می‌خواست که حتی در تابستان هم کار کنند. بااینکه وضع مالی آن‌ها خوب بود اما پدر اصرار بر کار کردن فرزندانش داشت، حتی مهم نبود که چه‌کاری را انجام می‌دهند! برای پدر مهم بود که بچه‌ها بافرهنگ کار آشنا باشند. به همین دلیل است که بهروز فروتن احساس خودساختگی خاصی دارد.

آقای فروتن می‌گوید بااینکه بچه ضعیفی بود اما شروع کارش در تابستان‌ها باکارهای کوچک، مانند اسباب‌بازی‌فروشی، شکلات فروشی و غیره بود و وقتی‌که بزرگ‌تر شده است، به سراغ کارهای فنی رفت و درآمدش را صرف تحصیل یا هزینه روزمره می‌کرد و مازاد آن را به مادر خود می‌داد تا برایش پس‌انداز کند. زندگی سخت و کار و تحصیل هم‌زمان، باعث شد تا فکر او جلوتر از ذهنش باشد و از کمک و راهنمایی دیگران بهترین استفاده را داشته باشد.

 

یک مدیر خوب باید بتواند مشکلات را حل کند

موفقیت بهروز فروتن از لابه‌لای سختی‌ها و شکست‌ها درآمده است؛ او می‌گوید:« من تمام سختی‌ها را پذیرفتم تا بتوانم از خوبی‌ها بهترین لذت را ببرم». او مدیر را شخصی تعریف می‎کند که مشکل را حل کند و بپذیرد که حل مشکل با اوست و نسبت به کاری که می‌کند، متعهد باشد.

بخوانید  محرک‌های موفقیت در امر کسب و کار

جالب است بدانید که آقای فروتن بلافاصله بعد از اتمام تحصیلاتش در رشته مدیریت در دانشگاه تهران، به تدریس و معلمی مشغول شد و لباس فرهنگی بر تن کرد. مشکلات پیش روی زندگی، او را مجبور کرد تا در کنار تدریس به فعالیت‌های پیمانکاری هم‌ روی بیاورد، اما یک مشکل بزرگ گریبان گیر او شد، آن‌هم در زمانی که فکر می‌کرد همه‌چیز دارد درست و سر جایش جلو می‌رود.

شروع فعالیت کارآفرینی بهروز فروتن از درون خانه شروع شد. مواد غذایی درست می‌کرد و به فروشگاه‌ها می‎فروخت، اما جالب است بدانید که در ابتدا هیچ‌کس از او خرید نمی‌کرد. پس‌ازآن بهروز فروتن خانه‌اش را فروخت و با یازده نفر از بستگان شریک شد و کارش را به‌صورت جدی آغاز کرد و در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰۰ نفر پرسنل دارد و در ۶ نقطه از کشور فعالیت می‌کند.

 

راه‌اندازی کسب‌وکار پس از شکست

به دلیل اعتماد نابجا به یکی از دوستان، بهروز فروتن شدیداً با مشکلات مالی روبرو شده و تقریباً تمام دارایی‌اش را که در طی این مدت به‌زحمت جمع‌آوری کرده بود، در یک لحظه‌ از دست داد؛ اما او بازهم ناامید نشد و به فکر چاره‌ای برای خروج از این وضعیت بود.

بهروز فروتن پس‌ازاین اتفاق به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار کم‌هزینه افتاد و کم‌هزینه‌ترین کاری که می‌توانست انجام دهد تولید فرآورده‌های غذایی بود آن‌هم به کمک همسر و فرزندانش و در منزل استیجاری‌شان.

او برای راه‌اندازی کارگاه خود از طلاهای همسرش استفاده کرد و حتی پس‌ازآن آتش گرفتن کارگاه هم ناامید نشد‎‌، حتی زمانی که به او تهمت‌های زیادی را وارد کردند، ازجمله پول گرفتن از بیمه. بهروز فروتن در راه‌اندازی کسب‌وکار خود و تبدیل کردن برند بهروز ماجراهای زیادی را گذرانده است که توصیه می‌کنیم فایل PDF کامل آن که حاصل پژوهش‌های آیدا شهبازی است مطالعه کنید.

بخوانید  فرصت‌های محیط زیست در امر کارآفرینی

در پایان جهت گسترش اطلاعات مخاطبان این مطلب، در لینک زیر کتابی مرتبط، برای شما عزیزان قرار گرفته است. امید است مطالعه‌ی آن برای شما سودمند واقع شود.

لینک کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.