لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

آموزش Excel درس اول، اطلاعات کلی
مجموعه ویدئوهای آموزشی اکسل مدرس: مهندس ابوالقاسمی برای دریافت ویدئوهای آموزشی بیشتر به سایت mshojaie.com مراجعه بفرمایید.
درس دوم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی با ابزارها
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت دوم از سری ویدئوهای آموزشی excel در مدت ۶ دقیقه به توضیح و تشریح ابزارهای قسمت بالایی اکسل که در اصطلاح Ribbon نامیده می‌شود پرداخته شده است که در ویدئوهای آینده به توضیح بیشتر پیرامون آن‌ها پرداخته خواهد شد.
درس سوم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی قسمت quick acces
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت سوم از سری ویدئوهای آموزشی excel و در ادامه مباحث کلی و معرفی ابزارهای excel، به مدت ۵ دقیقه به توضیح قسمت quick acces، کاربردهای آن و اعمال تغییرات در آن پرداخته شده است.
ویدئوهای بیشتر در سایت mshojaie.com
درس چهارم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با workbook و آدرس دهی
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت چهارم از سری ویدئوهای آموزشی excel به معرفی بیشتر workbook پرداخته شده است. هر workbook از تعدادی cell تشکیل شده است که در صفحاتی با نام sheet قرار می‌گیرند. در این ویدئو اعمال تغییرات در sheet ها و cell ها و همچنین نحوه آدرس دهی آموزش داده شده است.
ویدئوهای بیشتر در سایت mshojaie.com
درس پنجم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی autofill
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت پنجم از سری ویدئوهای آموزشی excel به معرفی امکان autofill در اکسل پرداخته شده است. autofill در اکسل این امکان را می‌دهد تا با ارائه دستورات مشخص خانه‌های اکسل به‌صورت اتوماتیک پر شوند که این موضوع باعث می‌شود تا علاوه بر صرف وقت کمتر، دقت بیشتری هم اعمال شود.
فیلم‌های آموزشی بیشتر در سایت mshojaiecom
درس ششم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با ریاضیات و عملکرد SUM
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت ششم از سری ویدئوهای آموزشی excel مباحث ابتدایی ریاضایت، جمع، تفریق، ضرب، تقسیم و میانگین را آغاز می‌کنیم و اینکه چطور از عملکرد SUM برای انجام این اعمال ریاضی استفاده کنیم. در ویدئوهای آینده به استفاده حرفه‌ای‌تر از این موضوعات خواهیم پرداخت.
ویدئهای بیشتر در سایت mshojaie.com
درس هفتم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی با فرمول نویسی
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت هفتم از سری ویدئوهای آموزشی excel و در ادامه بحث ریاضیات، در این قسمت چگونگی جمع سودهای روزانه در یک هفته به‌صورت autofill آموزش داده شده است. و همچنین موضوعات حاشیه‌ای دیگر مثل کامنت نویسی و مشخص کردن واحدهای پولی برای اعداد ثبت شده.
ویدئوهای بیشتر در سایت mshojaie.com
درس هشتم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی فرمول نویسی
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت هشتم از سری ویدئوهای آموزشی excel به ادامه مبحث فرمول نویسی پرداخته شده است. در این قسمت استفاده از درصد برای نسب‌گیری و مشخص کردن درصدی مشخص برای کاری خاص مثل مالیات آموزش داده شده است که کاربرد روزمره زیادی خواهد داشت.
درس نهم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel:

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی فرمول نویسی
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت نهم از سری ویدئوهای آموزشی excel به ادامه مبحث فرمول نویسی به‌شکلی دقیق‌تر و جزئی‌تر پرداخته شده است. همچنین موضوع میانگین گرفتن برای اعداد ثبت شده موضوع دیگری است که در این قسمت آموزش داده شده است.
درس دهم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel:

ارائه آموزش در راتباط با آشنایی فونت‌ها و معادله نویسی
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت دهم از سری ویدئوهای آموزشی excel ضمن توضیح مختصر در رابطه با تغییر فونت، رنگ و اندازه نوشته‌ها، معادله‌نویسی در excel و همچنین اضافه کردن گروهی cell بدون افزودن یک Row یا column آموزش داده شده است.
درس یازدهم از مجموعه ویدئوهای آموزشی excel:

ارائه آموزش در راتباط با تراز نوشته‌ها
مدرس: مهندس ابوالقاسمی
در قسمت یازدهم از یازدهم از سری ویدئوهای آموزشی excel در رابطه با تراز کردن نوشته‌ها در cell های excel مواردری آموزش داده شده است و اینکه چطور نوشته‌های طولانی را در یک cell جای دهیم.