فناوری آینده به کمک نوآوری سبز

نوآوری-حاکمیت نوآوری-اقتصاد باز-کارآفرینی-کسب و کار-مانی شجاعی
نوآوری برای توسعه اقتصادی
تیر 18, 1398
بانکداری-بانکداری اسلامی-خدمات مالی اسلامی-اسلام-خدمات مالی-بانک-معامله-مانی شجاعی-کتاب-ebook
خدمات مالی و بانکداری نوین به سبک اسلامی
تیر 18, 1398

نوآوری-پروژه GIFT-نوآوری سبز-تکنولوژی های آینده-کارآفرینی-مانی شجاعیمیانگین زمان مطالعه: 2 دقیقه

پروژه نوآوری سبز و فناوری‌های آینده (GIFT) یک طرح موقتی بود که هدف آن بالا بردن کسب‌وکارهای SME در مناطق INTERREG ایرلند و ولز برای کمک به رشد اقتصادی سبز پایدار بود. این پروژه ترکیبی از چشم‌اندازهای علمی، سیاست و کسب‌وکار ایرلند و ولز درزمینهٔ رشد سبز در سطح محلی و کوچک را فراهم آورده است. در مستندسازی و ارزیابی این پروژه، این نشریه به ارزش پروژه GIFT افزوده و چالش‌ها را در یک چارچوب گسترده‌تر قرار می‌دهد. پروژه GIFT بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸، در طول مراحل بعدی رشد اقتصادی ببر سلطنتی ایرلند، زمانی که رشد اقتصادی منجر به یک مرحله از مصرف نامناسب شد، در نظر گرفته شد. موفقیت پروژه GIFT، همان‌طور که در این کتاب نشان داده‌شده است، نشان می‌دهد که اصول اقتصاد سبز پایدار با بسیاری از درس‌های در حال ظهور در جوامع ما هماهنگ است، ازجمله:

  • نیاز به بازسازی اقتصاد ما به‌گونه‌ای که منابع کارآمد، کم‌کربن و اجتماعی را شامل شود؛
  • نقش حیاتی شرکت‌های کوچک و متوسط به‌عنوان یک عنصر الزام‌آور در جوامع پایدار؛
  • اهمیت ارزیابی سرمایه طبیعی و اکوسیستم‌ها که فعالیت‌های بسیاری مانند گردشگری ساحلی، کشاورزی، جنگلداری و تأمین انرژی را شامل می‌شود؛
  • و نقش شبکه و یادگیری اجتماعی غیررسمی در سازگاری با تغییر.

الگویی که در کتاب ظاهر می‌شود، به‌صورت ارزش یادگیری متشکل از تیم‌های چند رشته‌ای است که شامل کسب‌وکار، علم، مهندسی و جامعه‌شناسی است. دامنه تجربه در میان ۲۳ شرکت‌کننده در این نشریه، بسیار چشمگیر است. مؤسسات آموزش عالی می‌توانند نقش برجسته‌ای را در دفاع از توسعه منطقه‌ای بازی کنند. ظهور موسسه فناوری واترفورد به‌عنوان مرکز دانش مبتنی بر پراکسیس نیز یک کاتالیزور برای تغییر در منطقه جنوب شرقی ایرلند به شمار می‌رود. ریچارد بروتون، وزیر امور خارجه، در گزارش پیشرفت ایرلندی درزمینۀ اقتصاد سبز نوشت: “رسیدن به پتانسیل کامل اقتصاد سبز برای ایرلند یک هدف بلندمدت است.”

بخوانید  دورکاری، زمینه‌ساز کارآفرینی متناسب با فناوری‌های نوین

 

بخش‌های کتاب

فصل‌های اولیه در این کتاب، “فاصله تئوری تا پیاده‌سازی ” را در نوآوری سبز تشریح می‌کنند و نقشه‌ای را برای پرورش اقتصاد سبز در سطح منطقه‌ای ارائه می‌دهند. فصل‌های بعدی، بینش و تجربیاتی را در مورد مطالعات موردی درزمینۀ یادگیری ارائه می‌دهند. از دیدگاه آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایرلند (EPA)، ما تیم GIFT را به خاطر خلاقیت، انرژی و مهارت بالا در فراهم آوردن چند گام در مسیر طولانی به‌سوی یک اقتصاد پایدار روستایی ستایش می‌کنیم. ایرلند دارای روابط فرهنگی بسیاری با برادران ولزی ما است و ما از یکدیگر چیزهای زیادی یاد می‌گیریم. سه فرد ولزی به تغییر مسیر تاریخ ایرلند کمک کردند: سنت پاتریک، استرانگبو و دیوید لویید جورج.

در دوره‌های مدرن، ما هنوز می‌توانیم درس‌هایی را از تمرکز سیاست بر رشد پایدار که مشخصه دولت فعلی ولز است، یاد بگیریم. پروژه GIFT سعی دارد از طریق برنامه INTERREG 4A ایرلند-ولز در گسترش این آگاهی به بخش کسب‌وکار بنگاه‌های کوچک و متوسط منطقه‌ای، به اصول خزانه توسعه منطقه‌ای اروپا (ERDF) برسد و سعی دارد از طریق نزدیک‌تر کردن مناطق مختلف ما از طریق دریای ایرلند به این مهم دست یابد.

 

 

 

شما می توانید فایل PDF این کتاب را پس از ثبت نام یا ورود دریافت نمایید

[restrict]

دریافت PDF کتاب

دانلود PDF

[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.