روانشناسی فروش

اصول و مبانی مدیریت
اصول و مبانی مدیریت
تیر 26, 1398
رضایت شغلی-افزایش بهره وری-بهبود عملکرد-
رضایت شغلی و پیامدهای آن
تیر 26, 1398

روانشناسی فروش-بازاریابی-فروش-درآمدزایی-کسب و کار-افزایش درآمد-سودآوری-کارآفرینی-فروش-تبلیغاتمیانگین زمان مطالعه: 3 دقیقه

نورمن وینسنت پیل می‌گوید: «هیچ حقیقتی به‌اندازه نگرش شما در قبال آن مهم نیست زیرا نگرش شماست که شکست یا موفقیت را رقم می‌زند». شروع از هیچ، پیروی از رهبران و بهره‌برداری حداکثری از توانمندی‌ها ازجمله ویژگی‌های فروشندگان سطح بالا محسوب می‌شود و هیچ فردی را نمی‌توان یافت که با این ویژگی‌ها به دنیا آمده باشد.

 

برنامه اصلی برای یک فروشنده سطح بالا

وجود یک تصویر ذهنی برای موفقیت در فروش الزامی است، تصویری که مجموعه باورهایی است که درباره‌ی خود دارید و طریقی است که خودتان را می‌بینید و در هر زمینه از زندگی به خود می‌اندیشید. رابطه‌ی مستقیمی میان تصویر ذهنی شما و عملکرد و اثربخشی شما وجود دارد. تغییر و بهبود در زندگی و حرفه‌‌ی شما وقتی شروع می‌شود که تصویر ذهنی خود و به عبارتی برنامه‌ریزی درونی خود را اصلاح کنید. شما لازم است که تصویر ذهنی خوب و مثبتی در فروش داشته باشد که در ارتباط با درآمدی که می‌توانید کسب کنید، شفاف باشد.

خلاقیت راهکار دیگر در موفقیت است. اگر بخواهیم به سه اقدام برای افزایش خلاقیت اشاره‌کنیم می‌توانیم؛ داشتن هدف‌های روشن، فشار آوردن به مسائل و توجه کردن را نام برد. هرچه با شدت و جرئت بیشتری هدف‌های شفاف و ویژه‌‌ای را برای خود در نظر بگیرید، برای دستیابی به آن‎ها رفتاری خلاقانه‎تر خواهید داشت و هرچه با جدیت بیشتری مسائل را حل‌وفصل کنید از منابع بیشتری برخوردار خواهید بود. درنهایت هرچقدر با توجه بیشتر سؤالات دقیق‌تری بپرسید، از نوآوری بیشتری برای فروش برخوردار خواهید شد.

 

تبلیغات، عملی پویا برای فروش پایدار

فروش-بازاریابی-افزایش فروش-فروش پایدار-تبلیغات-افزایش درآمد-کسب و کار-مانی شجاعی-کارآفرینیاما در کنار آنچه گفته شد، نقش تبلیغات در این وادی بی‌بدیل است. تبلیغات تجاری، علمی پویا است که با تحولات اجتماعی، تغییرات سیاسی و اقتصادی هرروز اشکال جدیدی پیدا می‌کند و در محیط‌های متغیر با توجه به فکر، عقاید، آداب‌ورسوم و همچنین فرهنگ و مذهب فرم خاصی می‌یابد. تبلیغات را می‌توان به‌عنوان عنصر اصلی فرهنگ معاصر در کشورهای درحال‌توسعه و حتی کشورهای صنعتی دانست. هدف از تبلیغات صرفاً در دست گرفتن بازار نیست بلکه مقصد باید ایجاد اعتماد و ایمان عمیق در خریداران برای توسعه کارهای آینده باشد.

بخوانید  پرورش کارکنان

دراین‌بین تبلیغات به‌عنوان یکی از ابزارهای پیشبرد فروش در آمیخته بازاریابی دارای جایگاهی خاص است. به نظر می‌رسد که هر یک از ما در طی شبانه‌روز، خواسته یا ناخواسته در معرض تبلیغات فراوانی هستیم؛ بنابراین شناخت علمی تبلیغات قطعاً ضروری و لازم به نظر می‌رسد؛ اما باوجوداین ضرورت و اهمیت، متأسفانه تبلیغات در کشور ما چندان‌که باید ازنظر علمی، دقیق و زیبایی‌شناختی موردبررسی قرار نگرفته است.

خریداران را می‎توان به شش گروه تقسیم کرد که برای هرکدام از آن‌ها باید شیوه‎های برقراری ارتباط خاصی را در پیش گرفت و از راهکارهای فروش ویژه‎ای استفاده کرد. برای آشنایی با این گروه‌بندی‌ها دانلود و بررسی فایل PDF کامل این مقاله می‎تواند مفید باشد.

 

 

 

شما می توانید فایل PDF کامل این مقاله را پس از ثبت نام یا ورود دریافت نمایید

[restrict]

دریافت PDF کامل این مقاله

دانلود PDF

[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.