تکنیک های فروش در بازاریابی

مهندسی ارزش
مهندسی ارزش چیست؟
خرداد 18, 1399
زنجیره تامین
زنجیره تأمین و سیستم موجودی چند سطحی
خرداد 18, 1399

فروش - تکنیک های فروش - رسیدن به فروش بیشتر - فروش موفق - بازاریابی موفق - مدیریت بازاریابی

میانگین زمان مطالعه: 2 دقیقه

فروش یکی از عوامل زیرمجموعه بازاریابی است، به عبارتی فروش انتهایی‌ترین عملیات بازاریابی در یک معامله است ولی درعین‌حال شروع یک رابطه بلندمدت با مشتریان است. در شکل‌گیری این رابطه بلندمدت، به نحوی که منجر به پیوند دائمی با مشتریان بشود مهندسی تمامی عملیات (اعم از موفق و ناموفق) ضروری است و همین ضرورت یادآور لزوم توجه به تکنیک های فروش است.

 

تعریف فروش ازنظر تام هاپکینز

فروشندگی حرفه‌ای است پیچیده و قابل‌تأمل. موفقیت در این حرفه در گروی برخورداری از مهارت فنی و تخصصی و مهارت برقراری ارتباط و تعامل با دیگران می‌باشد. برخلاف تفکرات رایج، فروشندگی، مجبور ساختن مشتری به خرید نیست. فروشنده حلقه ارتباطی زنجیره سازمان با مشتری است. فروشنده کسی است که نیاز مشتری را درک نموده، به منظور انتخاب صحیح، مشتری را صادقانه راهنمایی نماید و سرانجام قادر باشد با استفاده از تکنیک های فروش توافق و اعتماد مشتری را برای خرید جلب نماید.

فرایند فروش معمولاً به مراحل مختلفی تقسیم می‌شود:

  • جستجوگری یا مشتری یابی
  • مرحله قبل از نزدیکی یا تماس با مشتری
  • مرحله تماس با مشتری
  • نمایش
  • مشکل
  • برطرف کردن اعتراضات
  • بستن قرارداد
  • پس از فروش

اهمیت هرکدام از این مراحل به شرایط محلی و ویژگی‌های هر کشور بستگی دارد و نمی‌توان ترتیب ثابتی را برای آن‌ها در نظر گرفت.

 

تکنیک‌های فروش در بازاریابی

فروش، نوعی کمک به دیگران است برای ارتقای کیفیت کار و زندگی آن‌ها که البته در این سال‌ها تغییرات چشمگیری داشته است. رقابت‌ها، فوق‌العاده شدیدتر و فروشنده‌ها خیلی بیشتر شده‌اند. آن‌هایی که می‌خواهند مشتری بیشتری جذب کنند، باید هوش و شخصیت برتری داشته باشند. در بازاریابی امروز حتی نوع لباس پوشیدن، صحبت کردن، راه رفتن و …، همگی در موفقیت و رسیدن به فروش حداکثری مؤثر هستند. رقابت در فروش، مثل رقابت در مسابقات ورزشی است که اگر دائم آموزش نبینید و تمرین نکنید، رقبا از شما جلو می‌زنند.
برای رسیدن به موفقیت در فروش تکنیک‌های مختلف و اثبات‌شده‌ای وجود دارد که پیروی از آن‌ها حتماً برای شما مفید خواهد بود.

بخوانید  تکنیک آیدا برای جذب مشتریان

 

چگونه فروشنده‌ی خوبی باشیم؟

اکثر کتاب‌ها و منابع این مسئله را از دیدگاه بسیار باریک بینانه‌ای بررسی می‌کنند. درحالی‌که فروش و عرضه اطلاعات، کاری است که همه به‌طور منظم انجام می‌دهند: برخی افکار و اطلاعات خود را به‌عنوان اساتید دانشگاه‌ها در اختیار شاگردانشان می‌گذارند، برخی در شرکت‌ها و اجتماعات همگانی عقاید خود را عرضه می‌کنند و برخی افکارشان را به مشتریان آتی می‌فروشند.
متن فوق بخشی از مقاله تکنیک‌های فروش در بازاریابی است که ارائه گردید. برای آشنایی با تکنیک‌های بازاریابی برای رسیدن به موفقیت در فروش، می‌توانید فایل PDF کامل این مقاله از همین صفحه دانلود نمایید.

 

 

 

برای بازیابی رمزعبور لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد نمایید.

[restrict]

دریافت PDF این مقاله

دانلود PDF

[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.