تغییر اجتماعی به کمک فناوری و نوآوری

تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت
تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت
تیر 18, 1398
شروع کسب و کار با راهنمای PMI
شروع کسب و کار با راهنمای PMI
تیر 18, 1398

تغییر اجتماعی-توسعه اقتصادی-توسعه اجتماعی-توسعه هند-کتاب-ebook-مانی شجاعی-کارآفرینیمیانگین زمان مطالعه: 2 دقیقه

در دو دهه گذشته، پس از اتخاذ سیاست اقتصادی آزادانه، هندوستان رشد چشمگیری را تجربه کرده است اما این رشد به‌اندازه کافی به بخش فقیر و حاشیه‌نشین جامعه هند نرسیده است. استفاده از تکنولوژی و نوآوری می‌تواند نقش مهمی در ایجاد تغییرات اجتماعی مثبت در زندگی این افراد ایفا کند و کارآفرینی اجتماعی به‌عنوان یک عامل قوی برای به دست آوردن این تغییر موردنظر ظهور می‌کند.

موسسه مطالعات اجتماعی تاتا، بمبئی (هند)، در سال ۲۰۰۷ تحت نظارت مرکز کارآفرینی اجتماعی قرارگرفته و این مسئولیت را برعهده‌گرفته‌اند تا برنامه کارشناسی نوآورانه‌ای را درزمینۀ کارآفرینی اجتماعی برای آموزش کادر حرفه‌ای کارآفرینان اجتماعی راه‌اندازی کنند. از آن تاریخ به بعد، این مرکز با مسئولیت دوگانه ایجاد دانش و انتشار دانش در حین ساختن شبکه دانشگاهیان، محققان و متخصصان فعالیت می‌کند.

خوب است بدانید که این مرکز انجمنی ایجاد کرده و از کارهای علمی از سراسر جهان برای سنجیدن موضوع “فناوری، نوآوری و تغییر اجتماعی” دعوت کرده است. این کتاب مجموعه‌ای ویرایش شده از این مقالات پژوهشی است و همچنین بسیاری از مسائل، نوآوری‌ها، نظریه‌ها و موارد تغییر اجتماعی را با کاربرد فناوری و راه‌حل‌های نوآورانه آشکار می‌کند. این کتاب چندین دیدگاه را در مورد تغییر اجتماعی ارائه می‌دهد. خوانندگان دعوت‌شده‌اند تا مفهوم و نقش مرتبط و مناسب و به خصوصی که فناوری و نوآوری می‌توانند بازی کنند را درک کنند.

 

چهار موضوع اصلی

چهار موضوع وجود دارد که برای خوانندگان این شانس را فراهم می‌کند تا تصویر بهتری را برای خود ایجاد کنند. اولین موضوع تعریف مفاهیم نوآوری اجتماعی و تجزیه‌وتحلیل بحرانی را ارائه می‌دهد. نویسندگان، نوآوری اجتماعی را به‌عنوان مفهومی مبهم در نظر گرفته‌اند و استدلال می‌کنند که محققان باید بحث‌های تعریفی فوق را مطرح کنند.

بخوانید  چین، قدرت نوظهور هوش مصنوعی

موضوع دوم نقش نهادها در اتخاذ استراتژی‌های نوآورانه و راه‌حل‌های فناوری برای ایجاد تغییر اجتماعی با تمرکز خاص بر کشورهای درحال‌توسعه آسیا و آفریقا را موردبحث قرار می‌دهد. موضوع سوم تلاش برای مقابله با روند تحول با پذیرش تکنولوژی است که برای این امر از چشم‌اندازهای نظری و چارچوب‌هایی برای توضیح این فرایندها استفاده می‌کند. آخرین موضوع در مورد مطالعات موردی درزمینۀ‌ها و چشم‌اندازهای مختلف است.

درحالی‌که این کتاب پاسخی به برخی از سؤالات تحقیقی را ارائه می‌دهد، امیدوارم خوانندگان نیز راه‌هایی را برای جمع‌آوری بسیاری از مسائل مربوطه برای پیگیری کار خود پیدا کنند. خوانندگان همچنین پایه‌ای قوی برای بحث‌های علمی و بحث برای توسعه بیشتر درزمینۀ تغییرات اجتماعی با استفاده از فناوری و نوآوری خواهند داشت.

 

شما می توانید فایل PDF این کتاب را پس از ثبت نام یا ورود دریافت نمایید

[restrict]

دریافت PDF کتاب

دانلود PDF

[/restrict]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.